X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie mieszkania na wypadek kradzieży

2011-07-04 14:33 poniedziałek
Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży
Agenci ubezpieczeniowi pośredniczący w ubezpieczaniu mieszkań mawiają, że ogień nie wybiera – za to złodziej tak. Dlatego gdy zamierzamy wykupić polisę na wypadek kradzieży, powinniśmy się zastanowić, które przedmioty mogą paść łupem włamywaczy i oszacować ich wartość. To pozwoli nam określić sumę ubezpieczenia, na jaką powinniśmy wykupić polisę.
 
Porównując oferty różnych towarzystw, należy zwracać baczną uwagę na trzy elementy:
  1. zakres ochrony, jaki gwarantuje dany ubezpieczyciel (co jest ubezpieczane, czy ochrona obejmuje także antenę satelitarną i rzeczy przechowywane np. na zabudowanym tarasie?);
  2. wyłączenia i ograniczenia jego odpowiedzialności (czyli w jakich sytuacjach nie wypłaci odszkodowania oraz do jakich kwot tę odpowiedzialność przyjmuje);
  3. wymagania dotyczące zabezpieczeń antykradzieżowych (rodzaj i ilość zabezpieczeń).
     

Sprawdź swoją składkę!


Agenci ubezpieczeniowi pośredniczący w ubezpieczaniu mieszkań mawiają, że ogień nie wybiera – za to złodziej tak. Dlatego gdy zamierzamy wykupić polisę na wypadek kradzieży, powinniśmy się zastanowić, które przedmioty mogą paść łupem włamywaczy i oszacować ich wartość. To pozwoli nam określić sumę ubezpieczenia, na jaką powinniśmy wykupić polisę.
 
 
Właśnie ten ostatni punkt może być przyczyną niemałych problemów w przypadku ubiegania się o odszkodowanie. Jeśli przy zawieraniu umowy klient stwierdzi, że ma w mieszkaniu drzwi z podwójnym zamkiem wielozastawkowym i w oknach rolety antywłamaniowe, potem zaś jeden zamek się zepsuje, a rolety okażą się zwykłymi, nie antywłamaniowymi – nie ma szans na dostanie odszkodowania. Dlatego należy bardzo skrupulatnie określić posiadane zabezpieczenia antywłamaniowe – tym bardziej, że od ich rodzaju zależy poziom zniżek na ubezpieczenie.

Możemy mieć problem z wypłatą pieniędzy także wtedy, jeśli nie zabezpieczyliśmy należycie mieszkania, np. zostawiliśmy uchylone okno, nie zamknęliśmy drzwi na wszystkie zamki, zostawiliśmy klucz osobie nieupoważnionej (np. sąsiadowi, żeby podlewał kwiaty podczas naszego urlopu).
 
Odszkodowanie może również nie zostać wypłacone, gdy za późno powiadomimy policję o włamaniu. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia może być wręcz określany czas (np. 6 godzin od ujawnienia zdarzenia – w Warcie), w jakim należy zgłosić kradzież na policję. Jeśli rabunku dokonano podczas naszego urlopu, o zdarzeniu policję może powiadomić osoba, która opiekuje się w tym czasie naszym mieszkaniem. Najważniejsze, by zgłosić włamanie policji najszybciej, jak to możliwe.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2015-06-26 14:50 piątek ~Dominikkk | [+] odpowiedz
    Teraz jest coraz gorzej, czytałem artykuł w którym ludzie pisali, ze złodzieje korzystają z facebooka aby wiedzieć kiedy nas nie ma w domu. To robi się coraz straszniejsze, nawet nie musi nas znać a m... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kwota bezsporna odszkodowania - To kwota należna poszkodowanemu od ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź