X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie mieszkania na wypadek kradzieży

2011-07-04 14:33 poniedziałek
Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży
Ubezpieczyciel może zastrzec, że odszkodowanie za niektóre przedmioty (np. biżuterię, srebro, złoto, papiery wartościowe) nie zostanie wypłacone, jeśli rodzina jest nieobecna w mieszkaniu przez dłuższy czas, np. 3 miesiące.
 
Co zrobić, by uniknąć komplikacji przy wypłacie odszodowania? Dokładnie dokumentować ubezpieczany majątek – zrobić zdjęcia wartościowych przedmiotów, gromadzić rachunki i faktury. Warto także przygotować spis najwartościowszych rzeczy i dołączyć go, po uprzednim podpisaniu przez agenta ubezpieczeniowego, do zawieranej umowy. A przede wszystkim należy szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, by sprawdzić wymagania towarzystwa ubezpieczeniowego i zakres ochrony. Upewnijmy się, za co i w jakim stopniu ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze.

Szczególnie istotne jest:
  • czy ochrona ubezpieczeniowa obejmuje także dewastację? Może się przecież zdarzyć, że złodzieje nie tylko okradną mieszkanie, ale też kompletnie je zdemolują. Niektórzy ubezpieczyciele oferują dewastację w ramach podstawowej ochrony, w innych towarzystwach jest to opcja dodatkowa;
  • czy biżuteria, przedmioty wartościowe są przez konkretnego ubezpieczyciela kwalifikowane jako mienie ruchome, czy jako mienie wartościowe? Być może dla skutecznej ochrony należy rozszerzyć zakres ochrony;
  • do jakich limitów procentowych sumy ubezpieczenia towarzystwo wypłaca odszkodowanie np. 70% za sprzęt audio i komputerowy, do 40% za złoto, srebro, biżuterię, 20% za papiery wartościowe.
Przy ubezpieczaniu biżuterii, dzieł sztuki, broni, zbiorów kolekcjonerskich – często nie wystarczą standardowe zabezpieczenia antykradzieżowe mieszkania. Ubezpieczyciel może wymagać dodatkowo alarmu z monitoringiem i ochrony firmy interwencyjnej.
 
Ubezpieczeniu zazwyczaj nie podlegają karty płatnicze i kredytowe. W przypadku gotówki przechowywanej w domu, towarzystwo może określić kwotę, do jakiej zwraca skradzione fundusze (np. do 500 zł lub 5% sumy ubezpieczenia).
 
Pamiętajmy także, że towarzystwa ubezpieczeniowe ustalając wysokość odszkodowania nie biorą pod uwagę: wartości naukowej, artystycznej, zabytkowej lub pamiątkowej ubezpieczonego mienia. Jeśli posiadamy przedmioty szczególnie wartościowe, powinniśmy ubezpieczyć je osobno, dbając o bardzo dokładną dokumentację (zdjęcia, opisy, oszacowana przez rzeczoznawcę wartość).
 
Agenci ubezpieczeniowi pośredniczący w ubezpieczaniu mieszkań mawiają, że ogień nie wybiera – za to złodziej tak. Dlatego gdy zamierzamy wykupić polisę na wypadek kradzieży, powinniśmy się zastanowić, które przedmioty mogą paść łupem włamywaczy i oszacować ich wartość. To pozwoli nam określić sumę ubezpieczenia, na jaką powinniśmy wykupić polisę.

 
Sprawdź swoją składkę!


Olga Żarnowiecka
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2015-06-26 14:50 piątek ~Dominikkk | [+] odpowiedz
    Teraz jest coraz gorzej, czytałem artykuł w którym ludzie pisali, ze złodzieje korzystają z facebooka aby wiedzieć kiedy nas nie ma w domu. To robi się coraz straszniejsze, nawet nie musi nas znać a m... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Czas trwania umowy - może być nieokreślony lub określony ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź