X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PZU DOM Letniskowy – spokojna głowa po urlopie

2009-09-16 11:50 środa
Kończy się sezon urlopowy. Odwiedzane już coraz rzadziej działki i domy letniskowe stają się „łakomym kąskiem” dla złodziei. W 2008 roku policja odnotowała ponad 3,5 tysiąca takich włamań, przy czym w rzeczywistości liczba ta może być większa, gdyż prawdopodobnie wiele ze zdarzeń nie jest zgłaszanych. Z myślą o właścicielach działek rekreacyjnych i domów letniskowych, PZU wprowadza we wrześniu do sprzedaży nowe ubezpieczenie PZU DOM Letniskowy. Produkt oferuje pełen zakres ochrony ubezpieczeniowej majątku.

Sprawdzam moją składkę!

Posiadanie działki czy domu letniskowego poza miastem kojarzy się zwykle z możliwością spokojnego i relaksującego spędzania czasu na łonie natury. Jednak właściciele działek doskonale wiedzą, że nie zawsze jest tak spokojnie. Powodem są częste włamania i kradzieże, zarówno wyspecjalizowanych szajek, jak i drobnych złodziei. Łupem stać się może wszystko, co ma jakąkolwiek wartość – np. sprzęt RTV, narzędzia, duże i małe meble, sprzęt AGD i inne kuchenne przedmioty, ubrania oraz rzeczy, które  można sprzedać na złom. Utrapieniem właścicieli działek i domów letniskowych są wszelkie szkody wiążące się z włamaniami - zniszczone drzwi, powybijane szyby, uszkodzone zamki, zdewastowane wnętrza.

Jak można uchronić się przed skutkami takich sytuacji? Ze względu na koszty nie zawsze możemy pozwolić sobie na zainwestowanie w usługi wyspecjalizowanej firmy ochroniarskiej. Nasza czujność jednak nic nie kosztuje. Należy zwracać uwagę na podejrzane obce osoby kręcące się wokół działek i o każdym budzącym wątpliwości zachowaniu powiadomić ochronę – jeśli ją posiadamy - lub policję. Warto wzmocnić drzwi, zamontować na nich atestowane zamki, w oknach założyć kraty lub rolety antywłamaniowe. Najbardziej wartościowe przedmioty, w miarę możliwości, lepiej zabierać do domu.

Włamania i dewastacje to nie jedyne przykre sytuacje, które mogą przydarzyć się właścicielom działek i domów letniskowych. Często duży niepokój wzbudzają wśród nich informacje medialne o porywistych wiatrach, silnych ulewach, pożarach i podtopieniach w rejonach, w których ulokowane są działki. W lesie nietrudno przecież o pożar, a zdarzające się coraz częściej w Polsce anomalie pogodowe mogą narazić nas na koszty napraw szkód spowodowanych przez burzę, powódź czy huragan.

Rozsądnym rozwiązaniem jest więc inwestycja w ubezpieczenie majątkowe, które uchroni nas przed finansowymi skutkami tych nieprzyjemnych sytuacji. Od 15 września br. na rynku dostępne jest nowe ubezpieczenie PZU DOM Letniskowy - pierwsza tak kompleksowa usługa kierowana do właścicieli domów letniskowych i działek rekreacyjnych.

- Ubezpieczony dom letniskowy nie zawsze musi być budynkiem. Ochroną ubezpieczeniową można objąć także inne obiekty wykorzystywane do sezonowego zamieszkiwania, takie jak: altany, domy holenderskie, stacjonarne przyczepy mieszkalne. Oprócz domu letniskowego ubezpieczeniem objąć można tzw. mienie ruchome znajdujące się wewnątrz domu oraz pozostałą infrastrukturę działki - mówi Michał Witkowski, rzecznik PZU.

Warto wiedzieć: Czym nowe ubezpieczenie różni się od oferowanych do tej pory?

Nowe ubezpieczenie daje 100% ochronę przez cały rok, nawet w okresie zimowym. Dodatkowo rozszerzono w nim zakres ubezpieczenia o inne przedmioty: ogrodzenie działki, obiekty małej architektury (pergole, grille murowane, altanki, huśtawki itp.), a także zwiększono zakres ryzyk o ryzyka przepięcia, upadek drzew i masztów oraz dewastacje. Ubezpieczenie PZU Dom Letniskowy to właściwie jedyna skuteczna ochrona przed skutkami częstej podczas włamań dewastacji domków letniskowych i pozostałego mienia.

W wariancie podstawowym mienie można ubezpieczyć od takich ryzyk jak: ogień, piorun, eksplozja, upadek statku powietrznego, powódź, śnieg, grad, huragan, zalanie, osuwanie się ziemi, zapadanie się ziemi, lawina, uderzenie pojazdu, trzęsienie ziemi, upadek drzew i masztów, przepięcie oraz akcja ratownicza prowadzona w związku ze zdarzeniami ubezpieczeniowymi objętymi ochroną ubezpieczeniową.

W odniesieniu do mienia ruchomego, nowe ubezpieczenie chroni również przed ryzykiem kradzieży z włamaniem, zarówno z domu letniskowego, jak i pomieszczeń i budynków gospodarczych, znajdujących się na terenie działki rekreacyjnej.

Po opłaceniu dodatkowej składki możemy zapewnić ochronę swojego mienia od ryzyka dewastacji.

Właściciele działek mogą w sposób dowolny dobierać zakres i przedmioty ubezpieczenia.

Przykładowa kalkulacja:

Dla kompleksowego ubezpieczenia domu letniskowego na wartość 30 tys. zł oraz mienia ruchomego i stałych elementów (wartość 5 tys. zł) od zdarzeń losowych oraz kradzieży z włamaniem składka roczna wyniesie ok. 440 zł. Jeśli zdecydujemy się na dokupienie ryzyka dewastacji dla całego mienia, składka roczna wyniesie ok. 500 zł.


Sprawdzam moją składkę!Dodatkowe informacje:

Biuro Prasowe PZU
tel.: +48 (22) 582 58 07
faks: +48 (22) 582 58 09
e-mail: rzecznik@pzu.pl
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
NNW - polisa stosowana jako odrębna umowa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź