X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Poszkodowani liczą straty po wichurze, a nie musieli

2008-08-22 13:02 piątek
Zofia Dmochowska
Około 2/3 domostw dotkniętych sierpniowymi wichurami nie było ubezpieczonych. Poszkodowani liczą straty. Właściciele, którzy byli ubezpieczeni, już otrzymali pierwsze pieniądze od ubezpieczycieli. Pozostali czekają na zapomogi rządowe.

Co mogliśmy zrobić?

Mogliśmy się ubezpieczyć. Brzmi to jak przysłowiowa „musztarda po obiedzie”, ale fakty są nieubłagane. Z danych Rządu wynika, że ubezpieczonych było tylko 30-40% gospodarstw domowych dotkniętych kataklizmem. Już tydzień po wichurze poszkodowani właściciele ubezpieczonych domów są w dużo lepszej sytuacji. wypłaciło odszkodowania lub zaliczki. Pozostali czekają na zapomogę obiecaną przez wicepremiera i szefa MSWiA Grzegorza Schetynę. 

Co możemy zrobić?

Możemy się ubezpieczyć na przyszłość. Po co? – zapytają sceptycy. Przecież następna trąba powietrzna przyjdzie do nas pewnie za 30 lat. Nic bardziej błędnego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: „gwałtowne zjawiska pogodowe w Polsce będą występować  coraz częściej i będą coraz intensywniejsze”.  

Ubezpieczenia mogą być droższe


Ponadto, warto się ubezpieczyć zanim ubezpieczyciele podniosą stawki za polisy z uwagi na dużą wartość wypłaconych odszkodowań na terenach często nawiedzanych przez huragany, nawałnice, czy powodzie.


Zofia Dmochowska
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź