X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kiedy przydaje się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

2017-02-08 09:27 środa
odpowiedzialność cywilna
Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym bywa bardzo przydatnym i niezwykle praktycznym ubezpieczeniem. To rozwiązanie, które chroni przed koniecznością ponoszenia finansowych konsekwencji po wyrządzeniu komuś szkody. W ten sposób zabezpiecza Ciebie, Twoich bliskich i Twój rodzinny budżet przed różnorodnymi, nieplanowanymi wydatkami. A to bardzo duże poczucie bezpieczeństwa. Kiedy więc szczególnie przydaje się tego rodzaju polisa?


Czym jest OC i OC w życiu prywatnym?

Polisa OC, czyli tak zwana odpowiedzialność cywilna, to ubezpieczenie, które chroni ubezpieczonego przed skutkami jego nieodpowiedzialnego zachowania lub jego błędów. Najczęściej spotykanym ubezpieczeniem, jest OC dla kierowców. To ubezpieczenie, które finansowo pokrywa koszty naprawy samochodu w razie spowodowania wypadku. Mało tego, dzięki OC można również wypłacić odszkodowanie osobom pokrzywdzonym w tego rodzaju wypadkach. Odszkodowanie wypłacane jest zawsze z polisy sprawcy, a on traci zniżki i w kolejnych latach zmuszony jest do płacenia wyższej składki za ubezpieczenie. 

    PORÓWNAJ OC W ŻYCIU PRYWATNYM


Ubezpieczenie OC zawodowe, to drugi rodzaj polisy chroniącej ubezpieczonego przed finansowymi skutkami jego błędów. Z tą różnicą, że to ubezpieczenie dotyczy wyłącznie błędów popełnionych w ramach wykonywanej pracy zawodowej. Jest to więc OC dla lekarzy, które chroni przed skutkami błędów lekarskich, OC dla prawników, którzy zaniedbają procedury i wiele innych.

OC dla rolników chroni ich przed konsekwencjami działań związanymi z uprawą lub hodowlą. Uciekająca świnia, która narobi szkód czy też źle zabezpieczony traktor, który coś zniszczy nie stanowią już tak wielkiego niebezpieczeństwa finansowego. Jeżeli nawet coś zostanie zniszczone, coś będzie uszkodzone to koszty naprawy lub wymiany można, jak we wcześniejszych przykładach, pokryć z ubezpieczenia.
 

Kiedy przydaje się OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to szczególny rodzaj polisy. Chroni bowiem przed konsekwencjami wyrządzenia szkody rzeczowej lub osobowej w codziennym życiu. Jeżeli przypadkowo zniszczysz coś sąsiadowi, upuścisz telefon przyjaciela lub wybijesz szybę w sklepie, wszystkie te szkody zostaną sfinansowane z Twojego ubezpieczenia. Jeżeli przez Twoje nieodśnieżenie drogi, ktoś złamie nogę lub rękę albo przez Ciebie ktoś się potknie i przewróci i wybije sobie zęby, to ubezpieczenie pokryje koszty leczenia i ewentualnego odszkodowania, jeżeli poszkodowany będzie o takie wnioskował.

Innymi słowy, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to polisa, która ochroni przede wszystkim Twój dorobek życiowy, ale nie przed działaniem sił przyrody, nieszczęśliwych okoliczności czy chorób, ale przed skutkami Twoich własnych działań. Wyrządzenie szkody, czy to rzeczowej czy osobowej, wiąże się z koniecznością jej pokrycia. Wybicie szyby skutkuje koniecznością jej wstawienia. Uszkodzenie zębów sąsiada wiąże się z opłaceniem mu wizyty u dentysty.

Podane tu wydatki nie są wysokie, ale należy je pokryć. Gdyby jednak doszło do zdarzenia, którego skutki pociągają za sobą koszty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, taka pomoc jest wręcz bezcenna. Mało kto posiada takie środki, by z dnia na dzień móc wypłacić je osobie poszkodowanej. Taka sytuacja mogłaby wiązać się z koniecznością zaciągnięcia kredytów, które nie zawsze można uzyskać lub też z koniecznością pozyskania środków w inny sposób. Po co więc obciążać się dodatkowymi zobowiązaniami i ryzykować utratą posiadanego majątku?

OC w życiu prywatnym, które można kupić, kupując ubezpieczenie mieszkania, można również dodatkowo rozszerzyć i objąć ochroną wszystkich mieszkańców danego lokalu. Dzięki takiej możliwości, ubezpieczenie będzie działać nie tylko w momencie, gdy to Ty wyrządzisz szkodę, ale również, gdy taki wypadek zdarzy się Twojemu partnerowi/partnerce lub dzieciom. To kompleksowa ochrona dla całej rodziny, która zapewni poczucie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Warto mieć to na uwadze podejmując decyzję o wykupieniu tego ubezpieczenia. Więcej o OC w życiu prywatnym można przeczytać tu https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jakie-korzysci-zapewnia-polisa-oc-w-zyciu-prywatnym
  

    SPRAWDŹ TANIE UBEZPIECZENIA

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rocznica polisy - każda kolejna rocznica daty zawarcia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź