X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak zabezpieczyć nieruchomość na ferie zimowe?

2017-01-26 08:54 czwartek
zabezpieczenie domu
Zbliżający się czas ferii zimowych skłania do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób można zabezpieczyć swoje mieszkanie na czas zimowego wyjazdowego wypoczynku z rodziną. Pod nieobecność domowników może się bowiem bardzo wiele wydarzyć. Może dojść do pęknięcia rury, zalania mieszkania, ktoś gdzieś może zaprószyć ogień, a może też dojść do włamania. Właśnie dlatego należy pomyśleć o możliwych i dostępnych sposobach, na uchronienie swojego majątku przed nieodwracalną stratą.

Najlepszym rozwiązaniem będzie tu polisa mieszkaniowa. Faktem jest, że nie da się jej wykupić na okres wyłącznie jednego czy dwóch tygodni, konieczne jest wykupienie na rok, to i tak jej opłacenie jest bardziej korzystne niż ewentualne ponoszenie konsekwencji w razie gdyby jednak doszło do zdarzenia.

    PORÓWNAJ UBEZPIECZENIA


Konstrukcja ubezpieczenia mieszkania jest taka, że działa ono przez cały rok bieżący. Składka może być bardzo różna. Począwszy od kwoty nieznacznie przekraczającej sto złotych aż po kilkuset złotowe składki. Jest to jednak i tak kwota niższa niż kosztowałby remont mieszkania czy konieczność odkupienia sobie przedmiotów utraconych w razie ewentualnej kradzieży. Można inaczej powiedzieć, że kwota składki to wartość, jaką należy zapłacić za spokojny sen w czasie zimowego wypoczynku.

Oczywiście, tę kwotę, którą należy zapłacić można też w pewnym zakresie ustalić. Jest ona zależna od kilku czynników i jeżeli zacznie się nimi manipulować, to i składka zacznie się zmieniać. Szczególnie duży wpływ ma tutaj zakres ryzyk, które są objęte ochroną oraz kwota, jaka ma zostać wypłacona w razie zdarzenia ubezpieczeniowego. 
 

Ubezpieczenie od zalania

Skoro mowa o zakresie ochrony, warto rozważyć przede wszystkim najważniejsze ryzyka, które z jednej strony zdarzają się najczęściej, a z drugiej wiążą się z dużymi konsekwencjami finansowymi. Pierwszym z nich jest zalanie mieszkania. Ubezpieczenie od zalania działa wówczas, gdy do zalania dojdzie z instalacji hydraulicznej. To ubezpieczenie nie dotyczy zalania deszczówką czy wodami powodziowymi. Chodzi o zdarzenie, które spowodowane jest pęknięciem rury, pęknięciem wężyka od pralki i temu podobnymi wypadkami. Na skutek tego mieszkanie zostaje zalane, podłoga i ściany nasiąkają wodą i wszystko należy poddać osuszaniu a następnie odświeżeniu.
 
Ubezpieczenie od zalania powoduje, że w razie wystąpienia takiego zdarzenia, firma ubezpieczeniowa wypłaci należne odszkodowanie, a uzyskane z polisy pieniądze można przeznaczyć na wyremontowanie zalanych i uszkodzonych elementów domu. To bardzo duże i wygodne wsparcie, które pozwala uniknąć wydawania domowych pieniędzy na remonty. 
 

Ubezpieczenie od kradzieży

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży to drugie niezwykle ważne ubezpieczenie, które wchodzi często w skład podstawowego pakietu ochrony. Pozostawienie domu na kilka lub kilkanaście dni bez nadzoru bardzo często kusi złodzieja, który liczy na szybki i łatwy zarobek w opuszczonym domu. Na skutek włamania można utracić wartości pieniężne przechowywane w domu, biżuterię, sprzęt RTV i inne cenne rzeczy.

Mając ubezpieczenie od kradzieży można się nie martwić o straty finansowe. Dzięki pieniądzom uzyskanym z polisy można wszystko sobie odkupić, a więc tym samym odzyskać. Oczywiście, ewentualne straty przedmiotów o wartości sentymentalnej nie zostaną naprawione, tego się nie da załatwić. Natomiast wszystkie materialne problemy rozwiąże polisa ubezpieczeniowa. Odpowiednio dopasowane ubezpieczenie pozwoli odzyskać wszystkie nieruchomości, a nawet towarzystwo wypłaci równowartość skradzionej z mieszkania gotówki.

Zabezpieczenie mieszkania jest niezwykle istotne i ważne, nie tylko na czas ferii zimowych, ale na cały rok. Tym bardziej, że kilka miesięcy po feriach będą wakacje i znów pojawią się plany wyjazdowe, pojawi się chęć odpoczęcia gdzieś poza domem. Czy wówczas trzeba kupować nową polisę? Oczywiście, że nie. Ta, która została kupiona działa cały rok, a tym samym przez cały rok chroni Twój dom. 

    SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY POLISY

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zwyżka - Wyższa cena jaką osoba wykupująca ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź