X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Generali: bogatsze wersje ubezpieczeń mieszkaniowych

2011-02-03 08:30 czwartek
W ramach stałego poszerzania swojej oferty oraz podnoszenia konkurencyjności produktów Generali T.U. S.A. wprowadziło do swojej oferty nowe odsłony produktów ubezpieczeń mieszkaniowych „Domownik” oraz „Pakiet Diamentowy”. Oba produkty adresowane są do klientów indywidualnych, którzy planują zabezpieczyć swoje mienie.  

Sprawdź swoją składkę!

Domownik

Domownik to kompleksowe ubezpieczenie mieszkania lub domu. Na nową wersję produktu składa się pakiet ubezpieczeń majątkowych, zawierających:
  • ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz kradzieży z włamaniem i rabunku,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym na terytorium RP z możliwością rozszerzenia ochrony na terytorium Europy oraz dodatkowo krajów basenu Morza Śródziemnego,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych oferowane jest w dwóch wariantach -podstawowym i rozszerzonym. Wariant rozszerzony można powiększyć o ryzyka dodatkowe takie jak ubezpieczenie od skutków przepięcia, deszczu nawalnego, wandalizmu, a w nowej wersji także katastrofy budowlanej. Dodatkowym atutem polisy jest zawarte w niej ryzyko powodzi dla większości Klientów (poza Klientami zamieszkującymi w strefach szczególnie narażonych na to ryzyko) bez konieczności ponoszenia opłat składki dodatkowej.

W ramach ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków ochrona udzielana jest w przypadku śmierci ubezpieczonego (w tym obecnie dodatkowe świadczenie w przypadku śmierci w środku lokomocji), poważnego urazu i złamań.

Udogodnieniem dla Klientów jest możliwość automatycznego wznowienie polisy. Przed rocznicą ubezpieczenia Generali przesyła do domu Klienta ofertę przedłużającą ochronę w kolejnym okresie ubezpieczenia. Wystarczy opłacić składkę na kolejny okres ochrony. Nowością i jednocześnie zaletą produktu jest możliwość indeksacji sum ubezpieczenia w polisie, co pozwoli na uniknięcie dewaluacji wartości wypłaty świadczeń.

Korzyści dodatkowe wynikające z posiadania ubezpieczenia „Domownik” to poza ochroną w zakresie home assistance  obecnie również:
  • możliwość skorzystania z infolinii prawnej,
  • ochrona w razie rabunku rzeczy osobistych (takich jak telefon, aparat fotograficzny, dokumenty, zegarek, klucze, i inne) poza miejscem ubezpieczenia.
Pakiet Diamentowy

„Pakiet Diamentowy” to ubezpieczenie typu „all risks” dla właścicieli mieszkań lub domów o dużej wartości, potrzebujących najszerszej ochrony w zakresie ubezpieczeń majątkowych. W nowej odsłonie jest to zmodyfikowana wersja pierwszego na polskim rynku ubezpieczenia all risks skierowanego do klientów indywidualnych. Ubezpieczenie to oferuje możliwie najszerszy zakres ochrony, ponieważ nie wskazuje zdarzeń, które objęte są ubezpieczaniem, a tylko te, które nie są chronione. W takim wypadku wszystko, co nie jest literalnie wyłączone w ogólnych warunkach ubezpieczenia podlega ochronie ubezpieczeniowej. Pakiet zapewnia również ochronę w zakresie ochrony prawnej oraz odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, (czyli ochrony wobec roszczeń osób trzecich, w sytuacji, gdy w następstwie czynu niedozwolonego jesteśmy zobowiązani do naprawienia szkody). Zakres terytorialny OC obejmuje Europę z możliwością rozszerzenia na cały świat, oraz dodatkowe opcje np. odpowiedzialność cywilną najemcy wobec właściciela najmowanego mieszkania lub domu za szkody w jego mieniu. Nowością jest udzielanie ochrony w zakresie roszczeń osób trzecich z tytułu czystej straty finansowej (czyli strat nie będących następstwem szkody osobowej lub rzeczowej).

Istotną innowacją produktową jest możliwość podjęcia indywidualnie przez Klienta decyzji o indeksacji sum ubezpieczenia w polisie w celu uniknięcia dewaluacji wartości wypłaty świadczeń.

Nadal Klient może mieć polisę automatycznie wznowioną gdy tylko opłaci skałkę za kolejny okres trwania ubezpieczenia.

Tak samo jak w przypadku „Domownika” nowe korzyści, wynikające z posiadania „Pakietu Diamentowego” to:
  • możliwość skorzystania z infolinii prawnej,
  • ochrona w razie rabunku rzeczy osobistych (takich jak telefon, aparat fotograficzny, dokumenty, zegarek, klucze, i inne) poza miejscem ubezpieczenia,
Dodatkowo każdy Klient otrzymuje ochronę w zakresie home assistance, assistance medyczny, usługę door-to-door (organizacja przewiezienia pojazdu osobowego do i z miejsca wykonania usługi, np.: z myjni), usługi concierge (organizacji usługi na życzenie klienta, np.: organizacja imprezy urodzinowej).

Wciąż rozwijamy program podwyższający jakość usług ubezpieczeniowych oraz dający możliwość uzyskania dodatkowych korzyści przy zakupie naszych ubezpieczeń mieszkaniowych. Mamy nadzieję, że ostatnie modyfikacje produktowe przyczynią się nie tylko do zwiększenia zainteresowania ubezpieczeniami mienia, ale także świadomości Klientów w zakresie ubezpieczania dorobku całego życia na wypadek różnych, nieprzewidzianych przypadków losowych” podkreśla Agnieszka Włodarska-Poloczek, Menedżer ds. Rozwoju Ubezpieczeń Majątkowych w Generali.

Sprawdź swoją składkę!

Informacja prasowa Generali z dnia 02.02.2011
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
  • 2016-03-24 10:51 czwartek ~żanetaka | [+] odpowiedz
    Bardzo podoba mi się pomysł an ubezpieczenie diamentowe. chyba skorzystam.:) Pozdrawiam
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wartość wykupu - część wpłaconych w formie składek ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź