X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Czy polisa obejmie trąbę powietrzną?

2008-08-22 12:20 piątek
Zofia Dmochowska
To pytanie zadają sobie poszkodowani, którzy mieli ubezpieczenie. Mimo, że część właścicieli już otrzymała pierwsze pieniądze od ubezpieczycieli, nie wszyscy są pewni swojej przyszłości.

Czy polisa obejmie trąbę powietrzną?

Nawet osoby ubezpieczone mają wątpliwości, czy ich ubezpieczenie obejmuje szkody związane z trąbą powietrzną. Odpowiedź brzmi - TAK. Właśnie od takich zdarzeń powinna nas chronić polisa ubezpieczeniowa.

Zdarzenia losowe

Zdarzenia losowe, takie jak: huragan, uderzenie pioruna, gradobicie, deszcz nawalny, czy upadek drzewa znajdują się w zakresie nawet najbardziej podstawowego ubezpieczenia nieruchomości. Fakty takie, jak prędkość wiatru, ilość opadów podczas nawałnicy, czy masowe działanie żywiołów powinny być potwierdzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W przypadku braku możliwości uzyskania opinii IMGW wystąpienie huraganu stwierdza się na podstawie stanu faktycznego i rozmiaru szkód w miejscu ich powstania bądź  w bezpośrednim sąsiedztwie.

W przypadku gwałtownych zjawisk pogodowych na określonych terenach, nie ma wątpliwości co do faktu wystąpienia zdarzeń losowych, od których chronią nas polisy ubezpieczeniowe.  

Jakie odszkodowanie?

Maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać w ramach odszkodowania to suma ubezpieczenia, czyli wartość, na jaką ubezpieczyliśmy naszą nieruchomość.

Gdy dom trzeba odbudować

Maksymalne odszkodowanie otrzymamy w przypadku całkowitego zniszczenia nieruchomości, kiedy konieczne jest odbudowanie domu od podstaw, najczęściej po pożarze. Istotne znaczenie ma to, czy umowa została zawarta według tzw. wartości odtworzeniowej (gdzie odszkodowanie powinno umożliwić odbudowę nowego budynku), czy też rzeczywistej, gdzie uwzględniającej zużycie techniczne nieruchomości.

Drobne szkody

Szkody spowodowane silnym wiatrem to głównie zerwane dachy, uszkodzone domy i zabudowania gospodarcze w wyniku np. upadku drzew lub ich spadających konarów. Dużo jest również szkód z powodu przepięć instalacji elektrycznej wywołanych piorunami. W tych wypadkach ubezpieczony otrzyma rekompensatę poniesionych strat. Spisze je likwidator szkód, a wyceni rzeczoznawca. Ubezpieczyciele oceniają większość szkód na około 3 do 5 tysięcy. W takim wypadku kosztorysy są sporządzane niemalże od ręki. Ubezpieczyciele ograniczają formalności. Czasem wszystko można załatwić przez telefon.  

Zniszczone auto


Podczas wichury często dochodzi do uszkodzeń aut. Aby uzyskać odszkodowanie, konieczna jest polisa auto casco. Tylko dzięki polisie AC, zniszczony samochód będzie można naprawić na koszt ubezpieczyciela.


Zofia Dmochowska
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Trwały uszczerbek na zdrowiu - występujące u ubezpieczonego trwałe uszkodzenie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź