X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Co i od czego ubezpieczamy w domku letniskowym?

2006-07-10 16:00 poniedziałek

W szerokiej ofercie zakładów ubezpieczeniowych znaleźć można również ubezpieczenia domków letniskowych. To, jaką opcję wybierze właściciel zależy od tego, co chce ubezpieczyć i od czego.
W ofertach znaleźć można 2 warianty ubezpieczenia:

  1. od pożaru i innych zdarzeń losowych (takich jak: uderzenie pioruna, wybuch, upadek statku powietrznego, huragan, grad, deszcz nawalny, osuwanie się ziemi, zapadnięcie się ziemi, lawina, zalanie, powódź, pożar, huragan, powódź, powstałe w skutek akcji ratowniczej),
  2. od kradzieży z włamaniem i rabunkiem.

     

Należy tu wspomnieć, że najdroższą częścią tego ubezpieczenia jest ubezpieczenie na wypadek kradzieży, gdyż bardzo częste kradzieże w domkach letniskowych powodują, że stawka może być wysoka. Takiego problemu nie mają właściciele, których domki znajdują się w sieci monitoringu, ponieważ koszty takiego ubezpieczenia mogą być niższe.
Jeżeli natomiast właściciel boi się zalania czy pożaru, może skorzystać z ubezpieczenia domku letniskowego i jego wyposażenia tylko od tych zdarzeń. Wtedy roczna składka nie jest wysoka. Wyjątkowo w przypadku domku drewnianego składka może być wyższa niż w przypadku domku murowanego.

Wiedząc już, od czego chce się zabezpieczyć swoje mienie należy sprawdzić, co firma ubezpieczeniowa proponuje w ubezpieczeniu podstawowym, a co jest już wyborem klienta.

Zatem firmy ubezpieczeniowe jako podstawę ubezpieczenia traktują domek letniskowy jako budynek przeznaczony na cele rekreacyjne.

Sprawdzam składkę!

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2010-09-30 00:00 czwartek ~Monika | [+] odpowiedz
    my mamy ubezpieczony domek w http://www.hdi-asekuracja.pl/ubezpieczenie_domow_letniskowych_i_mienia_ruchomego/ nie wyobrażam sobie ze można nie ubezpieczyć się , my mielismy kilka włamań już i ciesze... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kwota bezsporna odszkodowania - to kwota należna poszkodowanemu od ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź